Sposób na kredyt we frankach


Sfinansowanie zakupu mieszkania jest bardzo trudnym zadaniem. Większość osób musi posiłkować się zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Kilkanaście lat temu banki proponowały wielu osobom zaciągnięcie kredytu frankowego. Ten kredyt jednak stał się pułapką dla kredytobiorców. Jaka była konstrukcja tego zobowiązania? Jak spróbować wybrnąć z kłopotów z kredytem? O tym w poniższym tekście.
Dlaczego kredyt we frankach to rozwiązanie owiane tak złą sławą? Kredyty frankowe to kontrowersyjna konstrukcja, w której zarówno kwota udzielonego kredytu oraz wysokość aktualnie spłacanej raty są uzależnione od kursu obcej waluty w danym dniu. Kredytobiorca jednak nie otrzymuje do dyspozycji kwoty w obcej walucie. Nie może również spłacić swojego kredytu w obcej walucie. Jest to prawdziwa pułapka, która może wpędzić kredytobiorcę w ogromne kłopoty. Proces z bankiem może być jedynym sposobem na wybrnięcie z tych kłopotów. Prawnik i kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Korzystne dla kredytobiorcy rozstrzygnięcie sporu z bankiem jest możliwe. W uzyskaniu takiego pozytywnego rozstrzygnięcia może pomóc doświadczony prawnik od kredytów. Pierwszym krokiem do pozytywnego załatwienia sprawy może być dokładna lektura umowy podpisanej z bankiem.

Podsumowując, kłopoty związane z zaciągnięciem kredytu można próbować rozwiązać. Warto jednak postarać się o kompetentne wsparcie.