Ślub


Zapewne każdy człowiek na świecie był kiedyś zakochany. Jednak życie weryfikuje nasze zauroczenia i uczucia sprawiając, że jedni łączą się na zawsze. Niektórzy z nas spotkali na swojej drodze osobę, z którą chcą dzielić życie i mieć dzieci. Chociaż obecnie tradycyjny porządek w sprawach par jest dość zaburzony, to jednak nadal wielu z nas decyduje się na wstąpienie w związek małżeński. Taka ceremonia z pewnością zostaje z jej najważniejszymi uczestnikami, jakimi są Pan i Panna Młoda na długie lata. Jest to dzień, w którym chcemy bawić się i wyglądać świetnie. Jaki jest więc przepis na udane przyjęcie zaślubin oraz samą uroczystość w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego?

Czas jest Twoim sprzymierzeńcem!

Organizacja wesela nie jest niestety taka prosta jak się pozornie może wydawać. Aby sama ceremonia w ogóle się odbyła trzeba liczyć się z tym, że przyszła para młoda wyda na to wydarzenie dużo pieniędzy. Oczywiście wszystko zależy od liczby gości, menu i miejsca, ale niezależnie od tych czynników narzeczeni będą musieli wydać na wesele i ślub od około 5 do nawet 50 tysięcy złotych.

Polecamy: profesjonalna organizacja ślubów i wesel Poznań.

Jeżeli ślub oddalony jest o kilka lat to para młoda może zaoszczędzić dużo pieniędzy. Na przykład za rezerwację i wynajęcie sali weselniej na kilka miesięcy przed ceremonią będziemy musieli zapłacić o wiele więcej niż wtedy kiedy załatwilibyśmy sobie salę 2-3 lata wcześniej. Większość par niestety nie dysponuje aż taką ilością czasu w konsekwencji czego organizacja i przygotowania są bardziej kosztowne a ponadto parze towarzyszy stres związany z samym ślubem jak i uciekającym czasem a przecież każda Panna Młoda i Pan Młody chcą, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Dekoracja

Każda para chce, aby ten dzień był idealnie zaplanowany i aby wszystko potoczyło się po ich myśli. Wyjątku nie stanowi tutaj dekoracja. Wystrój kościoła i sali weselnej jest bardzo ważny i musi on współgrać z kreacją przede wszystkim Panny Młodej. Istotny jest każdy szczegół nawet kwiaty. Bukiety kwiatowe, które są przeznaczone dla Panien Młodych zazwyczaj są w jasnych kolorach.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Kraków.