Praca dekoratora ślubnego – wady i zalety


Mogłoby się wydawać, że praca dekoratora ślubnego to po prostu praca marzeń. Człowiek potrafi wychwalać pewne zawody pod niebiosa, dopóki sam się z nimi nie zmierzy. dekoracja kościoła Poznań nie jest bowiem prostym zadaniem. Trudności związane z tym zawodem wiążą się przede wszystkim z czasem.

Najgorszy okres dla dekoratorów ślubnych zaczyna się już na początku wiosny. To wtedy otrzymują oni wiele wiadomości każdego dnia od par, które zamierzają już niedługo się pobrać. Oczywiście dekorator nie może zgodzić się na każdą propozycję współpracy, bo gdyby tak zrobił, musiałby później pracować codziennie. Powinien zatem rzetelnie przejrzeć wszystkie propozycje zleceń i zdecydować się na te najbardziej opłacalne (np. pod względem finansowym). Sama dekoracja sali weselnej jest też dosyć kosztowna, o czym potencjalni klienci nie mają często pojęcia. Dekorator nie może więc dać się wyzyskiwać, co niestety nieraz ma miejsce.

Zanim zacznie się wykonywać jakikolwiek nowy zawód, trzeba go poznać z każdej strony. Należy odkryć nawet jego różnorodne wady, bo i praca dekoratora ślubnego takowe posiada. Dla niektórych będą one zbyt duże na podjęcie się nowej roboty.