Jaką lampę nad lustro wybrać?


Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w domu. Przy odrobinie wysiłku możemy sprawić, by była nie tylko funkcjonalna, ale i piękna, a do tego pasująca do naszego gustu i stylu.
Jednym z elementów wyposażenia i wystroju naszej łazienki jest oświetlenie. Lampy łazienkowe, podobnie jak inne domowe sprzęty, produkowane są w różnych stylach, od form klasycznych po modernistyczne. Ostatnio dużą popularnością cieszą się lampy industrialne, wyglądające jak te ze starych magazynów czy fabryk. Takie lampy najlepiej będą pasowały do loftów ale mogą także trafić do naszej łazienki.
Klienci wciąż chętnie kupują oświetlenie ledowe, które także znajduje zastosowanie w łazienkach. Ten wybór da nam szeroki kąt padania światła, możemy też dowolnie umieścić lampki w zabudowie sufitu.
Dla zwolenników bardziej tradycyjnych form polecamy kinkiety. Szczególnie sprawdzą się jako lampa nad lustro, gdzie będą pełnić zarówno funkcję praktyczną jak i dekoracyjną.
Możemy wybierać wśród rozmaitych materiałów – od szkła, metalu i drewna po plastik, gips i beton.
Aby dobrze czuć się w naszej łazience, tak jak i w całym domu, wyposażenie, meble, sprzęty i dodatki powinny być spójne. Przed zakupem lampy zastanówmy się, czy na pewno będzie pasowała do naszego wnętrza.