Bezpieczne i wytrzymałe ekrany spawalnicze


Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracujących ludzi, ekrany spawalnicze są wymagane w każdym obiekcie, który nie ma zamkniętej lub oddzielonej strefy spawania. Jeżeli są prawidłowo umieszczone, będą ograniczały ilość obrażeń i wypadków w miejscu pracy spawaczy, w tym uszkodzenia układu oddechowego przez toksyczne dym, oparzenia, a także uszkodzenia wzroku.

Z czego wykonane są ekrany spawalnicze?

Wykonane z mocnego polichlorku winylu, ekrany spawalnicze zawierają również środki chemiczne, które zapobiegają zapalaniu się materiału w przypadku kontaktu z zabłąkanymi iskrami. W procesie produkcji dodawany jest również barwnik.

Bezpieczne i wytrzymałe ekrany spawalnicze będą miały następujący atuty: są odporne na uszkodzenia cieplne, na pleśń, nie pękają gdy jest zimno. Ponadto, są wytrzymałe na rozdarcie i rozciąganie a dzięki konstrukcji stalowej, często z przymocowanymi kółkami, można je przenosić tam, gdzie tego wymaga praca spawacza.

Problemem, z którym boryka się wielu właścicieli obiektów, jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla prac spawalniczych. Zaopatrzenie przestrzeni w stałe ściany nie zawsze jest wykonalne, a budowa wydzielonego obszaru może kosztować zbyt dużo pieniędzy. Ekrany i zasłony spawalnicze rozwiązują ten problem, ponieważ można je szybko rozstawić wszędzie tam, gdzie są potrzebne, i w razie potrzeby można je łatwo przenieść w inne miejsce w zakładzie. Są również dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala tworzyć dobrze widoczne i konfigurowalne przestrzenie.

Spawanie metalu i innych twardych materiałów może często powodować hałas, który jest niebezpieczny dla spawaczy i osób pracujących w ich pobliżu. Z tego powodu spawacze często noszą zatyczki do uszu lub podobną ochronę, aby ochronić słuch. Hałas podczas prac spawalniczych może być nie tylko niebezpieczny dla osób, które nie noszą niezbędnego sprzętu ochronnego, ale może również rozpraszać uwagę. Prawidłowo ustawione ekrany spawalnicze mogą zmniejszyć poziom hałasu, tworząc barierę między stanowiskiem spawalniczym a resztą obiektu.

Sprawdź jeszcze: izolacyjnie.pl